Olympialaiset alkoivat - katso kisaohjelma

Olympialaiset alkoivat – katso kisaohjelma

Pyeongchangin olympialaisten kisaohjelma: 
(lähde Yle.fi) 

Perjantai 9.2.

01.35 Curling: Sekanelinpeli, OAR – FIN
03.00 Taitoluistelu: Joukkuekilpailu
03.00 Freestyle: N, kumparekarsinta
04.45 Freestyle: M, kumparekarsinta
06.35 Curling: Sekanelinpeli, CAN – FIN
13.00 Avajaiset

Lauantai 10.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, NOR – FIN
03.00 Lumilautailu: M, slopestyle, karsinta
09.15 Hiihto: N, 7,5 km/p + 7,5 km/v
09.40 Jääkiekko: N, Japani – Ruotsi
12.10 Ohjaskelkkailu: M, 1. ja 2. erä
13.00 Pikaluistelu: N, 3 000 m
13.05 Curling: Sekanelinpeli, FIN – CHN
13.15 Ampumahiihto: N, 7,5 km
14.10 Jääkiekko: N, Sveitsi – E-Korea
14.28 Short track: M, 1 500 m
14.35 Mäkihyppy: M, normaalimäki

Sunnuntai 11.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, FIN – USA
03.00 Lumilautailu: M, slopestyle, finaali
03.00 Taitoluistelu: Joukkuekilpailu
04.00 Alppihiihto: M, syöksylasku
06.30 Lumilautailu: N, slopestyle, karsinta
08.15 Hiihto: M 15 km/p + 15 km/v
09.00 Pikaluistelu: M, 5 000 m
09.40 Jääkiekko: N, Suomi – USA
12.30 Freestyle: N, kumparekarsinta
13.00 Ohjaskelkkailu: M, 3. ja 4. erä
13.05 Curling: Sekanelinpeli, tie-break
13.15 Ampumahiihto: M, 10 km
14.00 Freestyle: N, kumparefinaali
14.10 Jääkiekko: N, Kanada – Venäjä

Maanantai 12.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, välierä 1
03.00 Lumilautailu: N, slopestyle, finaali
03.00 Taitoluistelu: Joukkuekilpailu
03.15 Alppihiihto: N, suurpujottelu 1. kierros
06.30 Lumilautailu: N, halfpipe, karsinta
06.45 Alppihiihto: N, suurpujottelu 2. kierros
09.40 Jääkiekko: N, Sveitsi – Japani
12.10 Ampumahiihto: N, takaa-ajo
12.30 Freestyle: M, kumparekarsinta
12.50 Ohjaskelkkailu: N, 1. ja 2. erä
14.00 Ampumahiihto: M, takaa-ajo
14.00 Freestyle: M, kumparefinaali
14.05 Curling: Sekanelinpeli, välierä 2
14.10 Jääkiekko: N, Ruotsi – E-Korea
14.30 Pikaluistelu: N, 1 500 m
14.50 Mäkihyppy: N, normaalimäki

Tiistai 13.2.

02.05 Curling: Sekanelinpeli, pronssiottelu
03.00 Lumilautailu: N, halfpipe-finaali
04.30 Alppihiihto: M, alppiyhdistetyn syöksy
06.00 Lumilautailu: M, halfpipe-karsinta
08.00 Alppihiihto: M, alppiyhdistetyn pujottelu
09.40 Jääkiekko: N, Kanada – Suomi
10.30 Hiihto: M/N, sprintit, karsinnat
12.30 Ohjaskelkkailu: N, 3. ja 4. erä
13.00 Hiihto: M/N, sprintit, finaalit
13.00 Pikaluistelu: M, 1 500 m
13.05 Curling: Sekanelinpeli, finaali
14.10 Jääkiekko: N, USA – Venäjä
14.11 Short track: N, 500 m

Keskiviikko 14.2.

02.05 Curling: M, 1. kierros
03.00 Taitoluistelu: Parit, lyhytohjelma
03.15 Alppihiihto: N, pujottelu, 1. kierros
03.30 Lumilautailu: M, halfpipe-finaali
05.10 Jääkiekko: N, Ruotsi – Sveitsi
06.45 Alppihiihto: N, pujottelu, 2. kierros
07.05 Curling: N, 1. kierros
08.00 Yhdistetty: Mäki (normaalimäki)
09.40 Jääkiekko: N, E-Korea – Japani
10.45 Yhdistetty: Hiihto, 10 km
12.00 Pikaluistelu: N, 1 000 m
13.05 Ampumahiihto: N, 15 km
13.05 Curling: M, 2. kierros
13.20 Ohjaskelkkailu: Parikilpailu
14.10 Jääkiekko: M, Slovakia – Venäjä
14.10 Jääkiekko: M, USA – Slovenia

Torstai 15.2.

02.05 Curling: N, 2. kierros
03.00 Skeleton: M, 1. ja 2. erä
03.30 Taitoluistelu: Parit, vapaaohjelma
04.00 Alppihiihto: M, supersuurpujottelu
04.00 Lumilautailu: M, cross-karsinta
05.10 Jääkiekko: N, USA – Kanada
05.10 Jääkiekko: M, Suomi – Saksa
06.30 Lumilautailu: M, cross-finaalit
07.05 Curling: M, 3. kierros
08.30 Hiihto: N, 10 km (v)
09.40 Jääkiekko: N, Venäjä – Suomi
09.40 Jääkiekko: M, Norja – Ruotsi
13.00 Ampumahiihto: M, 20 km
13.00 Pikaluistelu: M, 10 000 m
13.00 Freestyle: N, hypyt, karsinta
13.05 Curling: N, 3. kierros
14.10 Jääkiekko: M, Tshekki – E-Korea
14.10 Jääkiekko: M, Sveitsi – Kanada
14.30 Ohjaskelkkailu, joukkuekilpailu

Perjantai 16.2.

02.05 Curling: M, 4. kierros
02.30 Skeleton: M, finaali
03.00 Taitoluistelu: M, lyhytohjelma
03.00 Lumilautailu: N, cross-karsinta
05.10 Jääkiekko: M, USA – Slovakia
05.15 Lumilautailu: N, cross-finaalit
07.05 Curling: N, 4. kierros
08.00 Hiihto: M, 15 km (v)
09.40 Jääkiekko: M, Venäjä – Slovenia
13.00 Pikaluistelu: N, 5 000 m
13.00 Freestyle: N, hypyt, finaali
13.05 Curling: M, 5. kierros
13.20 Skeleton: N, 1. ja 2. erä
14.10 Jääkiekko: M, Suomi – Norja
14.10 Jääkiekko: M, Ruotsi – Saksa
14.30 Mäkihyppy: M, suurmäki, karsinta

Lauantai 17.2.

02.05 Curling: N, 5. kierros
03.00 Taitoluistelu: M, vapaaohjelma
03.00 Freestyle: N, slopestyle-karsinta
04.00 Alppihiihto: N, supersuurpujottelu
05.10 Jääkiekko: N, puolivälierä 1
05.10 Jääkiekko: M, Kanada – Tshekki
06.00 Freestyle: N, slopestyle-finaali
07.05 Curling: M, 6. kierros
09.40 Jääkiekko: N, puolivälierä 2
09.40 Jääkiekko: M, E-Korea – Sveitsi
11.30 Hiihto: N, viesti, 4×5 km
13.00 Freestyle: M, hypyt, karsinta
13.05 Curling: N, 6. kierros
13.15 Ampumahiihto: N, yhteislähtö
13.20 Skeleton: N, finaali
14.10 Jääkiekko: M, Venäjä – USA
14.10 Jääkiekko: M, Slovenia – Slovakia
14.11 Short track: N, 1 500 m
14.26 Short track: M, 1 000 m
14.30 Mäkihyppy: M, suurmäki

Sunnuntai 18.2.

02.05 Curling: M, 7. kierros
03.00 Freestyle: M, slopestyle-karsinta
03.15 Alppihiihto: M, suurpujottelu, 1. kierros
05.10 Jääkiekko: M, Saksa – Norja
05.10 Jääkiekko: N, sijat 5-8
06.15 Freestyle: M, slopestyle-finaali
06.45 Alppihiihto: M, suurpujottelu, 2. kierros
07.05 Curling: N, 7. kierros
08.15 Hiihto: M, viesti, 4×10 km
09.40 Jääkiekko: M, Tshekki – Sveitsi
09.40 Jääkiekko: N, sijat 5-8
13.00 Freestyle: M, hypyt, finaali
13.05 Curling: M, 8. kierros
13.05 Rattikelkkailu: M, parikilpailu
13.15 Ampumahiihto: M, yhteislähtö
13.56 Pikaluistelu: N, 500 m
14.10 Jääkiekko: M, Ruotsi – Suomi
14.10 Jääkiekko: M, Kanada – E-Korea

Maanantai 19.2.

02.05 Curling: N, 8, kierros
02.30 Lumilautailu: N, big air karsinta
03.00 Freestyle: N, halfpipe, karsinta
03.00 Taitoluistelu: Jäätanssi, lyhytohjelma
06.10 Jääkiekko: N, välierä 1
07.05 Curling: M, 9. kierros
13.05 Curling: N, 9. kierros
13.15 Rattikelkkailu: M, parikilpailu
13.53 Pikaluistelu: M, 500 m
14.10 Jääkiekko: N, välierä 2
14.30 Mäkihyppy: M, joukkuemäki

Tiistai 20.2.

02.05 Curling: M, 10. kierros
03.00 Taitoluistelu: Jäätanssi, vapaaohjelma
03.30 Freestyle: N, halfpipe, finaali
05.10 Jääkiekko: M, playoff, 1. kierros
05.10 Jääkiekko: N, sijat 7-8
06.00 Freestyle: M, halfpipe, karsinta
07.05 Curling: N, 10. kierros
09.40 Jääkiekko: M, playoff, 1. kierros
09.40 Jääkiekko: N, sijat 5-6
12.00 Yhdistetty: Mäki (suurmäki)
13.05 Curling: M, 11. kierros
13.15 Ampumahiihto: Sekaviesti
13.33 Short track: N, 3 000 m, viesti
13.50 Rattikelkkailu: N, parikilpailu
14.10 Jääkiekko: M, playoff, 1. kierros
14.10 Jääkiekko: M, playoff, 1. kierros
14.45 Yhdistetty: Hiihto, 10 km

Keskiviikko 21.2.

02.05 Curling: N, 11. kierros
02.30 Lumilautailu: M, big air karsinta
03.00 Taitoluistelu: N, lyhytohjelma
04.00 Alppihiihto: N, syöksylasku
04.30 Freestyle: M, ski cross -karsinta
05.10 Jääkiekko: M, puolivälierä 1
06.15 Freestyle: M, ski cross -finaali
07.05 Curling: M, 12. kierros
09.40 Jääkiekko: M, puolivälierä 2
09.40 Jääkiekko: N, pronssiottelu
10.00 Hiihto: N, parisprintti, karsinta
10.44 Hiihto: M, parisprintti, karsinta
12.00 Hiihto: N, parisprintti, finaali
12.30 Hiihto: M, parisprintti, finaali
13.00 Pikaluistelu: M/N, joukkuetaistot
13.05 Curling: N, 12. kierros
13.40 Rattikelkkailu: N, parikilpailu
14.10 Jääkiekko: M, puolivälierä 3
14.10 Jääkiekko: M, puolivälierä 4

Torstai 22.2.

02.05 Curling: M/N, tie-break
03.15 Alppihiihto: M, pujottelu, 1. kierros
04.30 Freestyle: M, halfpipe, finaali
05.00 Lumilautailu: N, parisuurpujottelu, karsinta
05.27 Lumilautailu: M, parisuurpujottelu, karsinta
06.10 Jääkiekko: N, loppuottelu
06.45 Alppihiihto: M, pujottelu, 2. kierros
09.30 Yhdistetty: Joukkuemäki
12.20 Yhdistetty: Joukkueet, hiihto
13.05 Curling: M, välierät
13.15 Ampumahiihto: N, viesti, 4×6 km
13.18 Short track: M, 500 m
13.30 Short track: N, 1 000 m
14.03 Short track: M, 5 000 m, viesti

Perjantai 23.2.

02.30 Lumilautailu: N, big air, finaali
03.00 Taitoluistelu: N, vapaaohjelma
04.00 Alppihiihto: N, alppiyhdistetyn syöksy
04.30 Freestyle: N, ski cross -karsinta
06.15 Freestyle: N, ski cross -finaali
07.30 Alppihiihto: N, alppiyhdistetyn pujottelu
08.35 Curling: M, pronssiottelu
09.40 Jääkiekko: M, välierä 1
12.00 Pikaluistelu: M, 1 000 m
13.05 Curling: N, välierät
13.15 Ampumahiihto: M, viesti, 4×7,5 km
14.10 Jääkiekko: M, välierä 2

Lauantai 24.2.

02.30 Rattikelkkailu: 4 miehen kelkat
03.00 Lumilautailu: M, big air -finaali
04.00 Alppihiihto: Joukkuekilpailu
05.00 Lumilautailu: N, parisuurpujottelu, finaali
05.15 Lumilautailu: M, parisuurpujottelu, finaali
07.00 Hiihto: M, 50 km (p)
08.35 Curling: M, loppuottelu
13.00 Pikaluistelu: M/N, yhteislähdöt
13.05 Curling: N, pronssiottelu
14.10 Jääkiekko: M, pronssiottelu

Sunnuntai 25.2.

02.05 Curling: N, loppuottelu
02.30 Rattikelkkailu: 4 miehen kelkat
02.30 Taitoluistelu: Loppunäytös
06.10 Jääkiekko: M, loppuottelu
08.15 Hiihto: N, 30 km (p)
13.00 Päättäjäiset

Olympialaisten tv-lähetyksistä tarkemmin:

yle.fi/olympialaiset

http://tv5.fi/olympialaiset

https://www.eurosport.fi/olympialaiset/

 

Jussi Ovaskainen186 Artikkelia

    Haglöfsin Junior-mallisto laajenee

    Haglöfsin Junior-mallisto laajenee

    Haglöfsin Junior-mallisto laajenee kattamaan myös kevyemmät ulkoiluvaatteet. Käytännölliset shortsit ja mukavat t-paidat ovat hyvin istuvia ja sopivat siten kaikkiin kesän leikkeihin ja luontoretkiin. Haglöfsin Junior-malliston suunnittelun lähtökohtana on ajatus laadukkaista, säänkestävistä ulkoiluvaatteista lapsille. Nyt kauppoihin tulleeseen mallistoon kuuluu Suomen kesän…

    Vinkit juoksuharrastuksen aloittamiseen

    Vinkit juoksuharrastuksen aloittamiseen

    Lumet sulavat ja moni miettii talven jälkeen, josko ottaisi kaapista lenkkarit esille ja aloittaisi lenkkeilyn. Tauon jälkeen moni treenaa liikaa ja juoksee itsensä tukkoon. Ultrajuoksija Ida Kronholm on Haltin yhteistyökumppani ja monipuolinen luontoliikkuja. Idan tähtäimessä on jälleen ensi kesänä yksi…

    Pyöräreittisuosikit – Reitti Tuusulanjärven ympäri

    Pyöräreittisuosikit – Reitti Tuusulanjärven ympäri

    Reitti Tuusulanjärven ympäri on 22 kilometriä pitkä ja kokonaan kevyenliikenteen väylää. Kyseessä ei ole mikään turha pyöräreitti: Tuusulanjärven liepeillä eli vahva taiteilijayhteisö maamme itsenäisyyden alkutaipaleella. Täällä asuu edelleenkin paljon taiteilijoita, mutta heidän meriittinsä eivät vielä yllä Aleksis Kiven, Jean Sibeliuksen,…